Gabon Ticari Vize

Gabon ticari vizesi başvurusu yapacak kişilerin pasaport geçerlilik süreleri, Gabon ticari vize bitiş süresinden itibaren en az 6 ay daha uzun olmalıdır. Seyahat planı yapılırken pasaportun geçerlilik süresini mutlaka dikkate alınmalıdır. Geçerlilik süresinin 6 ayın altında olması durumunda vize başvurusu yapılmadan önce pasaport geçerlilik süresinin uzatılması için resmi kuruma başvuruda bulunulmalıdır.

Gabon ticari vizesi 1 aylık veya 3 aylık olarak verilebilmektedir. Gabon ticari vize ücretleri seyahat edecek kişinin tercih edeceği vize süresine göre değişiklik göstermektedir. 

Gabon ticari vize başvurusu öncesinde başvuru yapacak olan pasaport sahiplerinin sağlık kuruluşlarından sarı humma aşılarını yaptırmaları ve vize müracaatları esnasında Sarı Humma Aşı kartlarını ibraz etmeleri zorunludur. Aşı kartı vize başvuru tarihinden en az 10 gün önce hazırlanmış olmalıdır.
 

Gabon Ticari Vize başvurusu için gerekli evraklar

 1. Pasaport aslı ( Dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli )
 2. 2 adet fotoğraf ( Normal vesikalık veya biyometrik ,arka fon beyaz )
 3. Gabon Büyükelçiliği’ne hitaben yazılmış vize başvuru formu (ıslak imzalı)
 4. Sarı Humma Aşı  Kartı aslı 
 5. Ticari Davetiye (Gabon’da görüşülecek kurum tarafından başvuru sahibi adına hazırlanmış olmalıdır.)
 6. Vergi levhası (Güncel tarihli olması gerekmektedir.)
 7. Ticari sicil gazetesi
 8. Oda sicil kayıt sureti (son 6 ay içinde alınmış olmalı)
 9. Faaliyet belgesi (son 6 ay içinde alınmış olmalı)
 10. Otel ve uçak rezervasyonu ( Konfirmeli )
   

ÖNEMLİ NOT:

Otel Rezervasyonunuz seyahat süreciniz tamamını kapsayacak tarihlerde olmalı ve vize alacak kişinin konfirmeli(onaylı) rezervasyon belgesinde ad-soyad bilgisinin mutlaka yazılı olması gerekmektedir.

booking.com ve diğer internet sitelerinden yapılan otel rezervasyonları Gabon Büyükelçiliği tarafından kabul edilmemektedir.

Firmamız üzerinden yapılan başvurularda otel rezervasyonu bulunmayan başvuru sahipleri için geçici otel rezervasyon kayıtları firmamız tarafından ücretsiz olarak yapılmaktadır.
 

Gabon Ticari Vize Ücreti 2019

Gabon ticari vize başvuruları, müracaat eden kişinin tercihine göre 1 aylık ya da 3 aylık olarak yapılmaktadır. Vize ücreti başvuru tipinize göre değişiklik göstermektedir.

2019 yılı için güncel vize ücretleri hakkında bilgi ve danışmanlık almak için 0312 419 09 22 numaralı telefondan Çağrı Merkezi yetkililerimize ulaşabilirsiniz.
 

Gabon ticari vize başvurularında dikkat edilmesi gerekenler

 • Vize başvurunuzun seyahatinizden olabildiğince erken bir tarihte olması, başvurunuzun sonuçlanmasında yaşanabilecek bir gecikme durumunda mağduriyet yaşamamanız için tavsiye edilmektedir.
 • Vize başvurusu yapılacak pasaportta vizenin işlenebilmesi için en az 2 boş sayfa bulunması gerekmektedir.
 • Pasaport 10 yıldan daha eski olmamalı ve pasaportun vize bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olmalıdır.
 • 18 yaşından küçük olan başvuru sahiplerinin başvuruları anne ve baba tarafından veya yasal vasi aracılığıyla yapılmalıdır.
 • Yıpranmış bir pasaportla yapılacak vize başvurusu, Büyükelçilik tarafından onaylansa bile ülke sınırlarına giriş esnasında kontrol birimleri tarafından geri çevrilebilir. 
 • Başvuru formundaki tüm bilgiler eksiksiz ve doğru bilgiler içermelidir.
 • Sağ üst köşede yer alan FOTOĞRAF bölümüne biyometrik fotoğraf yapıştırılmalıdır.
 • Form tükenmez kalem ve büyük harf kullanılarak doldurulmalıdır.
 • Formun en alt köşesinde yer alan bölüme imza atılmalıdır. İmzalanmamış formlar kabul edilmemektedir.
 • Vize başvurunuz Gabon Büyükelçiliği tarafından reddedilebilir. Gabon Büyükelçiliği’nin ret nedenini açıklama zorunluluğu bulunmamaktadır. Başvurularınızın ret sonucu almaması için yetkili bir vize başvuru merkezi aracılığıyla başvuru yapmanız tavsiye edilmektedir.

Firmamız Gabon vizesi başvurularınız için Türkiye’de sizin adınıza başvuru ve takibini yapmaya yetkili acentadır.